RN73C2A2K61BTDF
Mfr.Part #
RN73C2A2K61BTDF
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2.61 kOhms
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN73C2A2K61BTDF
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK